Satılık Sfenks Kedi Yavruları
Satılık Sfenks Kedi Yavruları
Satılık Sfenks Kedi Yavruları
Satılık Sfenks Kedi Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Sfenks Kedisi Bakımı & Özellikleri

Belki de şu ana kadar görüp görebileceğiniz en en farklı görünüme sahip olan Sfenks kedileri, tüysüz ve sarkmış derileriyle kendilerine has bir görünüşe sahiptir. Vücutlarında hiç tüy bulunmamasından dolayı yapıları sıcak ortamlara daha uygundur. Tüy bulunmayan vücutlarında ince bir kuyrukları bulunmaktadır. Göz ve kulakları diğer kedilere göre daha büyük ve geniştir. Sıkı, kalın ve kaslı vucüt yapısına sahiptirler. Yer yer bazı bölgelerinde az sayıda tüylenmeler görülebilir. Tüyleri bulunmayan bu cins kediler çoğu insane göre fazla bakıma gerek duyulmadığı yönünde düşünülse de derilerinin nemli ve sıcak bir şekilde kalabilmesi için yaplar ve losyonlarla bakım uygulanmalıdır.

Sfenks Kedisi Karakter Analizi

Sfenks kedileri çoğunlukla girdiği her ortamda ilgiyi üzerine çekmekte ustadırlar. Sevilmekten ve okşanmaktan çok hoşlanırlar. Yapılan araştırmalarda Sfenks kedilerinin özüellikle psikolojik sorunlar yaşayan bireylerin üzerinde olumlu bir etki yarattığı görülmüştür. Aşırı sıcakkanlı bir karakteri olan Sfenks kedileri bulunduğu ortamdaki diğer kedi ve köpeklerle de oldukça uyumlu zaman geçirebilmektedir.

Sfenks Kedilerinin Kökeni

Tarihe bakıldığında 1970’li yıllardan itibaren Sfenks kedilerinin ilk olarak görüldüğü gibi Habeş kedilerinin yavrularının tüysüz olarak dünyaya gelmesi sonucu ortaya çıkmışlardır. Şaşırtıcı tarafları bu cinsin çekinik bir gen olan tüysüzlük geninin baskın gelmesi sonucu ortaya çıkmalarıdır. İlk olarak Kanada’da görülen bu tür, siyah bir kedinin yavrusu olarak dünyaya gelmiştir. Daha sonrasında bilim insanlarının yardımı alınarak bu türün genetik özellikleri korunmuş ve bu şekilde çoğaltılmaya başlanmıştır.

SFENKS KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler