Satılık Rottweiler Yavruları
Satılık Rottweiler Yavruları
Satılık Rottweiler Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

ROTTWEİLER BAKIMI VE ÖZELLİKLERİ

Rottweiler cinsi yetişkin köpekler erkeklerde ortalama 60-65 dişilerde ise 35-48 kilograma kadar ulaşabilmektedir. Yerden yükseklikleri ise erkeklerde 61-69 cm olurken dişilerde bu yükseklik yaklaşık 56-63 cm civarındadır. Oldukça sert, kısa ve kalın telli tüylere sahiplerdir. Kürküne dokunulduğunda kadife hissi vermektedir. Tüylerinin renkleri ise siyah-bronz ya da siyah-maundur. Siyah renkte dudakları olup, diş etleri de koyu renktedir. Orta büyüklükte ve öne doğru eğik kulaklara sahiptirler. Ortalama yaşamları 8-10 sene aralığında ve doğumlarında ortalama 8-10 adet yavru dünyaya getirmektedirler.

Rottwieler cinsi köpekler boyut olarak büyük ırk köpekler olarak tanımlansalar da tam bi rev köpeğidir. Onlar da her evcil hayvan gibi sahipleri ve aileleriyle birlikte yaşamak isterler. Kısa ve sık tüylere sahip olduklarından dolayı çok fazla tüy bakımına gereksinim duymazlar. Haftada 1-2 kere taranmaları tüy sağlıkları açısından yeterli olacaktır. Tüm köpeklerde olduğu gibi belirli aralıklarla veteriner kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

ROTTWEİLER KARAKTER ANALİZİ

Her cins köpekte olduğu gibi Rottweiler ırklarında da yetiştirilme tarzı çok önemlidir. Erken dönemlerden itibaren sosyalleştirilmeleri yetişkinliklerinde yumuşak huylu ve sakin bir yapıda olmalarında önemlidir. Genellikle yalnız bırakılan ve ilgi gösterilmeyen canlılarda hırçınlık ve saldırganlık gibi davranışlar görülmektedir. Özellikle bu cinslerde vahşilik ve saldırganlık gösterdiklerine dair bir algı oluşmuş olsa da hiç bir şekilde gereksiz saldırganlık davranışı göstermezler. Kısacası bu cinlerin doğasında diğer canlılara saldırmak gibi bir özellik yoktur, tamamen yetiştirilme tarzına bağlıdır.

ROTTWEİLER CİNSİNİN KÖKENİ

En eski evcil köpek ırklarından biri olan Rottweiler cinsinin kökeni Roma İmparatorluğu’da kadar uzanmaktadır. O dönemlerde Roma ordusu gitmiş oldukları seferlerde yanlarında bulunan sığır sürülerini korumak için Rottweiler cinsi köpekleri kullanmaktaydı. Bunun sebebi Rottweiler köpeklerinin güçlü olması ve uzun surely yürüyüşlere dayanabilmesidir.

ROTTWEILER KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 50%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 65%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 40%
YIRTICILIK
AVCILIK 32%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 75%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 40%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Köpekler

Sizden Gelenler