Satılık Alman Kurdu Yavruları
Satılık Alman Kurdu Yavruları
Satılık Alman Kurdu Yavruları
Satılık Alman Kurdu Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

SATILIK ALMAN KURDU YAVRULARI

ALMAN KURDU BAKIMI VE ÖZELLİKLERİ

Alman kurtları tarihsel gelişimleri boyunca hep sert iklimlerde yaşamış olduklarından dolayı kürkleri orta uzunluk ve çift katmanlı tüy yapısıyla çevrelenmiştir. Soğuk havalara ve kar, yağmur gibi iklim olaylarına karşı oldukça dayanıklı canlılardır. Genelleme yapılacak olursa siyah renklerde olsalar da siyah-krem, siyah-gümüş, siyah-gri ve beyaz renk tonlarında da görülmektedirler.        Yetişkin bir erkek Alman kurdunun yüksekliği 60-65 cm aralığında olurken dişilerde ise 55-60 cm civarındadır. Cüsseli bir yapısı olan bu canlılar yetişkin erkeklerde 40kilogram, yetişkin dişilerde ise 30 kilograma kadar ulaşmaktadır.

Diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi Alman kurtlarında da belirli aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Tüy sağlıkları için haftada en az 1-2 sefer tüy toplayıcı taraklarla taranmaları gerekmektedir. Tüm evcil dostlarımız gibi Alman Kurtları da kaliteli mamalarla beslendiği takdirde harika bir gelişim kaydedeceklerdir. Bunun yanı sıra formda kalmaları için Düzenli yürüyüşler ve egzersizler yaptırılmalıdır.

ALMAN KURDU KARAKTER ANALİZİ

Alman kurtları yalnızlıklarıyla meşhur bir köpek ırkıdır. Vahşi bir görünüme sahip olsalar da bu görünüşlerinin altında oldukça sıcakkanlı bir yapıları bulunmaktadır. Diğer tüm evcil hayvanlar gibi saldırganlık üzerine yetiştirilmediği sürece asla vahşilik davranışları göstermezler. Alman kurtları sahiplerine en bağlı cinslerden birisidir, sahiplerini asla unutmaz ve yaşamlarının sonlarına kadar onlara sadık kalırlar. Ailesine ve sahiplerine karşı her zaman koruyucu ve kollayıcı bir karaktere sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde mükemmel bir bekçi köpeği olabilirler.  Son derece zeki ve meraklı olduklarından dolayı eğitime ve öğrenmeye çok açık canlılardır. Çocuklarla ve insanlarla oyun oynamaktan ve birlikte zaman geçirmekten çok hoşlanırlar.

ALMAN KURDU CİNSİNİN KÖKENİ

İlk olarak 1800’lü yıllarda  Max Von Stephanitz isimli süvarinin ilgisi ve merakı sayesinde Alman kurtları üretilmeye ve yetiştirilmeye başlanmıştır. O dönemler çok fazla çoban köpeği çeşitliliği olduğundan dolayı Max Von Stephanitz tek bir ırk çoban köpeği yetiştirmeye yönelmiştir. Mükemmel bir çoban köpeği yetiştirmeyi kendine görev edindikten sonra ilk olarak 1889’da krtiterlerine uyan bir Alman kurdunu yeni bir tür olarak ilan ettirdi. Daha sonrasında bu ırkı geliştirmeye ve üretmeye yönelik bir çok çalışma yapmaya devam etti.

ALMAN KURDU KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 50%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 65%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 40%
YIRTICILIK
AVCILIK 32%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 75%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 40%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Köpekler

Sizden Gelenler