Satılık Bengal Cinsi Kedi Yavruları
Satılık Bengal Cinsi Kedi Yavruları
Satılık Bengal Cinsi Kedi Yavruları
Satılık Bengal Cinsi Kedi Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Bengal Kedisi  Bakımı & Özellikleri

Her ne kadar vahşi bir görünüme sahip olsa da Bengal kedisi oldukça uysal bir yapıya sahiptir. Akıllı olduğu kadar aynı zamanda bir o kadar da meraklı bir cinstir. Bengal kedilerinin tüy bakımı oldukça kolaydır. Biraz ilgiyle birlikte tüy bakımı aksatılmadığı zaman oldukça sağlıklı ve parlak tüylere sahip olacaklardır. Haftada 2-3 defa taranması yeterli olacaktır. Bengal kedileri büyük ırk kedilerdendir, ortalama ağırlıkları 4-8 kg civarındadır. Hatta daha fazla kiloda olanları da görülmektedir.

Bengal Kedisi Karakter Analizi

Uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahip olan Bengal cinsi kedileri size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pence atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma,zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Bengal kedileri sosyallik ve ilgiden oldukça hoşlandıkları için kalabalık aileler için çok uygun bir yapıya sahiptir.

Bengal Kedisi Tüy Bakımı

Kısa ve sık bir tüy yapısına sahip olan Bengal cinsi kediler düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla ilişkili olarak çok fazla taranma gereksinimi yoktur. Haftada 1 kez veya 3-4 günde 1 sefer taranması yeterli olacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problem yok denecek kadar azdır.

Bengal Kedisi Kökeni

1960’ların başında Jean Mill isimli bir genetik bilimci, Asya’ya özgü leopard kedisi ile siyah renkli bir kediyi eşleştirerek bu ırkı geliştirmeye başladı. Bengal kedisi ismini Asya leopard kedisinin bilimsel isminden gelmektedir. 1975 yılında Willard Centerwall tarafından Loyota Üniversitesi’nde genetik araştırmalarda kullanılmak üzere yetiştirilen bir grup Bengal kedisini sahiplenip bu ırkı geliştirmeye başlamıştır. Bu çalışmalar sonucunda Bengal kedisinin özündeki vahşilik köreltilmiştir. Bu sayede Bengal kedileri evcilleşrilmiştir.

BENGAL KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler