Satılık Maltese Terrier Yavruları
Satılık Maltese Terrier Yavruları
Satılık Maltese Terrier Yavruları
Satılık Maltese Terrier Yavruları
Satılık Maltese Terrier Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

SATILIK MALTESE TERRIER CİNSİ YAVRULAR

MALTESE TERRİER CİNSİ BAKIMI VE ÖZELLİKLERİ

Ülkemizde oldukça popular olan Maltese Terrier cinsleri parıldayan beyaz tüyleri, yuvarlak zeytin gibi gözleri ve suratlarının tam ortasında bulunan düğme gibi burunlarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Diğer bir adıyla Malta köpekleri, evcil köpekler aleminin en sevimli ve en sevilen üyelerinden biridir.

KÖKENLERİ ÇOK ESKİYE DAYANIYOR

Maltese Terrier’lerin geçmişinin milattan önce 500’lü yıllara kadar dayandığına inanılıyor. Öyle ki Maltese cinsinden Roma ve Yunan edebiyatında da bahsediliyor. Her ne kadar kesin bir bilgiye dayanılmasa da Maltese Terrier’lerin Spitz cinsi köpeklerden geliştirildiği düşünülmekte.

KÜÇÜK IRKLAR İÇERİSİNDE EN SEVİMLİLERİNDEN BİRİSİ

Maltese Terier’lerde yetişkin erkekler 1,5-3,5kilogram aralığında olurken yetişkin dişiler ise 900 gram-3,250 gram aralığındadır. Bu küçük ırk köpeklerin yükseklikleri yetişkin erkeklerde 20-25 santimetre dişilerde ise bu yükseklik 20-23 santimetre aralığında değişmektedir. Uzun ve düz tüylere sahip olan Maltese Terrier’ler daima beyaz renktedir. Nadiren de olsa kulak kısmındaki tüylerde farklı tonlar görülebilmektedir.

MALTESE TERRİER KARAKTER ÖZELLİKLERİ

Maltese Terrier’ler sahiplerine ve ailelerine oldukça düşkünlerdir. Hayatları boyunca sevgi dolu ve neşelilerdir. Çocuklarla ve diğer canlılarda gayet uyumlu bir cinstir. Oldukça zeki ve oyuncu olan bu köpekler, eğitilmeye de oldukça müsaittir. Kısacası Maltese Terrier’lerin karakterleri uyumlu,sevecen ve neşeli olarak tanımlanabilir. Saldırganlık eğilimleri olmadığı için bu minik dostlarınızı istediğiniz her ortama yanınızda götürebilirsiniz.

MALTESE TERRİER CİNSİ BAKIMI

İpek görünümlü ve uzun tüylere sahip olan bu cinsin mutlaka düzenli olarak tüylerinin taranması gerekmektedir. Bunun için günde bir sefer veya iki günde bir defa tüylerinin taranması yeterli olacaktır. Bu cinsin kulaklarının içleri de oldukça tüylüdür bu yüzden kulak bakımlarına da özen gösterilmelidir. Kulak içindeki tüyler kısaltılmalı ve kulakları temizlenmelidir. Fazla egzersize ihtiyaçları olmayan Malta köpekleri için günlük kısa mesafeli yürüyüşler yaptırmak yeterli olacaktır. Bu güzel dostlarımızın ortalama hayat süreleri ise 12-15 yıl arasındadır.

MALTESE TERRIER KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 50%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 65%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 40%
YIRTICILIK
AVCILIK 32%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 75%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 40%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Köpekler

Sizden Gelenler