Satılık İran Kedisi Yavruları
Satılık İran Kedisi Yavruları
Satılık İran Kedisi Yavruları
Satılık İran Kedisi Yavruları
Satılık İran Kedisi Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

İran Kedisi Bakımı & Özellikleri

İran Kedisi aynı zamanda Fars kedisi olarak da bilinir. Yüzü ve burnu basıktır, kısa kalın bacaklı olup uzun tüylere sahiptirler. Basık surat ve burun yapılarından dolayı  gözlerde oluşan sıvı dışa doğru akma eğilimindedir. Diğer kedilere göre biraz daha sık göz bakımı ihtiyacı hissederler. Tüyleri her renkte olabileceği gibi uzun ve kabarıktır. Kulakları orta boyutlarda olup uç kısımları sivri değil aksine yuvarlaktır. Bu kulaklar tabana doğru inildikçe genişlemektedir. Birbirinden tamamen ayrık olan kulaklar kafa yapısıyla uyumlu bir görünümdedir. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Uyanık ve şaşkın bakışlara sahiptirler. Dişileri ortalama büyüklüğe sahip olup erkekleri ise daha iri ve cüsseli olabilmektedir. Ortalama ağırlıkları dişilerde 3-6 kg olup, erkeklerde ise 8-9 kiloya kadar ulaşabilmektedirler. Kısa, kalın ve güçlü bacaklara sahiptirler.

İran Kedisi Karakter Analizi

Uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahip olan bu ırk size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pençe atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma, zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Sevilmekten çok hoşlanırlar.

İran Kedisi Tüy Bakımı

Uzun ve sık bir tüy yapısına sahip olan İran kedisi düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla birlikte parlak ve güçlü tüylere sahip olurlar. Haftada 2-3 kez taranması yeterli olacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problemleri yok denecek kadar azalacaktır.

İran Kedisi Kökeni

Bu ırkın tarihi çok eskilere dayanmakta. Muhteşem sevimliliklerinin yanında bir çok kedi türünün de atası olarak bilinmektedir. Bilinen en eski ırklardan olan İran kedileri hemen hemen her kedi ırkına bir özelliğini aktarmıştır. Dünyada Persian ismiyle tanınmakta olan İran kedileri adından da anlaşılacağı üzere İran’dan ortaya çıkmışlardır. Tahmini olarak bu ortaya çıkış 17.yüzyıla dayanmaktadır. Tamamen doğal mutasyon sonucu ortaya çıkan bu ırk 1626 yılında ise Avrupa’da görülmeye başlanmıştır.

İRAN KEDİSİ KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler