Himalayan Cinsi Kedi Yavruları
Himalayan Cinsi Kedi Yavruları
Himalayan Cinsi Kedi Yavruları
Himalayan Cinsi Kedi Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Himalayan Kedisi Bakımı & Özellikleri

Oldukça yumuşak yapıda ve uzun tüylere sahiptirler. Kafa yapıları büyük ve yuvarlak olduğundan dolayı oldukça sevimli bir görünüme sahiptirler. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Uyanık ve şaşkın sevimli bakışlara sahiptirler. Belirli aralıklarla göz bakımı yapılması uygun olacaktır. Zira kafa ve burun yapılarından dolayı gözlerinde ara sıra akıntılar görülmektedir. Dişileri ortalama büyüklüğe sahip olup erkekleri ise daha iri ve cüsseli olabilmektedir. Ortalama ağırlıkları 3-7 kg aralığındadır. Bacak yapısı kısa, kalın ve güçlüdür. Patileri yuvarlak ve büyük, tüyleri ise oldukça yumuşaktır. Küçük ve uçları yuvarlak kulakları vardır. Vücut yapıları dolgun ve sağlam bir görünümdedir. Ayrıca tüyleri uzun ve dayanıklıdır. Bunun yanında uzun tüylü oldukları için düğümlenme ve topaklaşma olmaması için belirli aralıklarla taranmaları gerekmektedir.

Himalayan Kedisi Karakter Analizi

İran kedileri familyasına ait olan Himalayan kedileri uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahiptir. Himalayan kedileri size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Çok fazla gürültüden hoşlanmayan bu kediler genellikle sessiz ortamlarda daha huzurlu olurlar. İlgi ve sevgiden hoşlanıp kucağınızda durmaya bayılırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pençe atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma, zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Sevilmekten çok hoşlanırlar. Uysallığı ve sakin karakterleri ile çok iyi bir dost ve hayat arkadaşı olacaktır.

Himalayan Kedilerinde Tüy Bakımı

Uzun ve sık bir tüy yapısına sahip olan Himalayan kedileri düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla birlikte parlak ve güçlü tüylere sahip olurlar. Uzun tüylere sahip oldukları için haftada 2-3 kez taranması yeterli olacaktır. Her gün taranması halinde de hiç bir sorun oluşmayacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problemleri yok denecek kadar azalacaktır.

Himalayan Kedilerinin Kökeni

Siyam ve İran kedilerinin eşleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bu tür ilk olarak 1931 yılında tanınmaya başlanmıştır. Her iki cinsin de ortak özelliklerini alan Himalayan kedileri 1934 yılından sonra çoğaltılmaya başlandı. 1980 yılında ise Himalayan kedileri İran kedilerinin bir türü olarak Kabul görmeye başladı fakat çok sayıda kurum Himayalan kedilerini ayrı bir ırk olarak tanımlamaktadır.

HİMALAYAN KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler