Satılık Exotic Shorthair Yavruları
Satılık Exotic Shorthair Yavruları
Satılık Exotic Shorthair Yavruları
Satılık Exotic Shorthair Yavruları
Satılık Exotic Shorthair Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Exotic Shorthair Kedisi Bakımı & Özellikleri

Oldukça yumuşak ve kısa tüylere sahip exotic shorthair ırkının kafa yapıları büyük ve yuvarlak olduğundan dolayı oldukça sevimli bir görünüme sahiptirler. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Uyanık ve şaşkın bakışlara sahiptirler. Dişileri ortalama büyüklüğe sahip olup erkekleri ise daha iri ve cüsseli olabilmektedir. Ortalama ağırlıkları 3-7 kg aralığındadır. Bacak yapısı kısa, kalın ve güçlüdür. Patileri yuvarlak ve büyük, tüyleri ise oldukça yumuşaktır. Küçük ve uçları yuvarlak kulakları vardır. Vücut yapısı ise genelde kısa ve dolgundur. Ayrıca tüyleri kısa ve dayanıklıdır. Bunun yanında sık bir tüy yapısına ve kadife görünümüne sahiptir. Kesinlikle düğümlenme ve topaklaşma olmaz.

Karakter Analizi

Uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahip olan bu ırk kedileri size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pençe atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma, zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Sevilmekten çok hoşlanırlar. Uysallığı ve sakin karakterleri ile çok iyi bir dost ve hayat arkadaşı olacaktır.

Exotic Shorthair Kedilerinde Tüy Bakımı

Kısa ve sık bir tüy yapısına sahip olan bu kediler düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla birlikte parlak ve güçlü tüylere sahip olurlar. Haftada 2-3 kez taranması yeterli olacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problemleri yok denecek kadar azalacaktır.

Exotic Shorthair Kedilerinin Kökeni

Fars kedilerinin bir türevi olarak ortaya çıkan Exotic Shorthair cinsi, İran kedilerinin kısa tüylüleri olarak adlandırılabilir. İlk olarak 1950’lerde ortaya çıkan bu ırk, İran ve British Shorthair cinslerinin eşleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. 1979 senesinden itibaren dünya çapında resmen tanındılar.

EXOTIC SHORTHAIR KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler