Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Satılık Chincilla Cinsi Yavru Kediler
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Chinchilla Irkı Bakımı & Özellikleri

Chinchilla ülkemizde en fazla beslenen kedi ırklarından biridir. Aslen İran kedisinin bir türüdür. İran kedilerinin basık surat ve burunlarının aksine, Chinchilla kedilerinin burun ve suratları biraz daha uzundur. İnsanlara çok sadık olan bu ırk kelimenin tam anlamıyla birer harika dostlar. Bu cinsin en ilginç özelliklerinden biri yeni doğan yavruların renklerinin başlarda koyu renkte olup, büyüdükçe renklerinin açılmasıdır. Gözleri oldukça büyük olup, mavi, yeşil, zümrüt yeşili renklerindedir. Gözlerinin etrafı daima siyah sürmelidir. Uyanık ve şaşkın bakışlara sahiptirler. Dişileri ortalama büyüklüğe sahip olup erkekleri ise daha iri ve cüsseli olabilmektedir. Ortalama ağırlıkları dişilerde 3-6 kg olup, erkeklerde ise 8-9 kiloya kadar ulaşabilmektedirler. Kısa, kalın ve güçlü bacaklara sahiptirler.

Chinchilla Irkı Karakter Analizi

İnsan canlısı kedilerdir. Sahibine ve onun çevresindeki insanlara içten bir sadakat ile bağlıdırlar. Uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahip olan Chinchilla kedileri size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pence atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma, zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Sevilmekten çok hoşlanırlar.

Chinchilla Irkı Tüy Bakımı

Uzun ve sık bir tüy yapısına sahip olan Chinchilla kedileri düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla birlikte parlak ve güçlü tüylere sahip olurlar. Haftada 2-3 kez taranması yeterli olacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problemleri yok denecek kadar azalacaktır.

Chinchilla Kedisinin Kökeni

Chinchilla kedilerinin macerası 1882 yılında Chinnie isimli bir kedi ile başlamış. Mavi İran kedisiyle ırkı tam olarak bilinmeyen bir kedinin çiftleşmesi sonucunda Chinnie isimli bu ilk Chinchilla kedisi ortaya çıkmıştır.

CHINCILLA KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler