Satılık Cane Corso Yavruları
Satılık Cane Corso Yavruları
Satılık Cane Corso Yavruları
Satılık Cane Corso Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

CANE CORSO IRKI BAKIMI VE ÖZELLİKLERİ

İtalyan Mastiff olarak da bilinen Cane Corso son dönemlerde oldukça popüler olmaya başlamıştır. Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu cinsin kökeni Roma dönemine kadar uzanmaktadır. İri cüsseleriyle birlikte heybetli bir dış görünüme sahiptirler. Bu ırkın en dikkat çekici özelliklerinden birisi oldukça güçlü olmalarıdır. Atletik yapılı bir fiziğe sahip olan bu ırk sıkı ve düz bir tüy yapısına sahiptir. Geniş yapılı bi kafaları vardır ve üçgen şeklinde kulaklara sahiptirler.

Cane Corso Kökeni

Kökenleri İtalya’ya dayanan bu ırkın ortalama yaşam süreleri 10-12 yıl civarındadır. Kurdukları özel bağlar sayesinde bekçi köpeği olarak kullanılmaya oldukça uygun olan bu ırk ortalama 45-50 kilograma kadar ulaşabilmektedir. Kürk renklerinde temelde 3 renk vardır. Bunlar siyah, gri ve açık kahverengidir. Cane Corso’ların kürkleri ne renk olursa olsun burunlarının rengi daima siyahtır. Açık renkli bir Cane Corso görürseniz bu onun diskalizasyona uğradığını yani safkan olmadığını gösterir.

Tüy Yapısı

Cane Corso köpekleri kısa ve sık tüylere sahiptirler. Belirli aralıklarla taranmaları tüy bakımı için yeterli olacaktır. Aynı zamanda diğer canlılar gibi yine düzenli bir şekilde tırnak bakımları yapılmalıdır. Bu bakımlar yapılmadığı zaman uzayan tırnaklar köpeğinizin yürüken acı çekmesine sebep olacaktır.

CANE CORSO KARAKTERİ VE DİĞER CANLILARLA İLETİŞİMİ

Oldukça sert bir görünüme sahip olan Cane Corso cinsi köpekler, aslında görünüşlerinin tam tersi karakterlere sahiptirler. Çocuklarla gayet iyi anlaşan bu ırk aile köpeği olarak bakılmaya oldukça uygundur. Her yavru canlıda olduğu gibi sizin vereceğiniz eğitimler çok önemlidir. Henüz yavruyken başlanan sosyalleştirme ve eğitim oyunları sayesinde Cane Corso’lar sizin için mükemmel bir evcil dost olacaktır. Kısacası Cane Corso’ları bahçenizde bağlayıp bekçi köpeği olarak yetiştirirseniz başka ailenizle birlikte sosyalleştirerek yetiştirirseniz bambaşka bir karakterde olacaklardır. Eğer görünüşlerine bakarak önyargılı davranıp onları beslemeyi düşünmüyorsanız kesinlikle hata yapıyorsunuz demektir.

CANE CORSO KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 50%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 65%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 40%
YIRTICILIK
AVCILIK 32%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 75%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 40%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Köpekler

Sizden Gelenler