Satılık British Longhair Yavruları
Satılık British Longhair Yavruları
Satılık British Longhair Yavruları
Satılık British Longhair Yavruları
Satılık British Longhair Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

British Shorthair Irkı Bakımı & Özellikleri

Yuvarlak ve yanak kısımlarına doğru genişleyen, top biçiminde kafa yapılarına sahiptirler. Orta büyüklükte ve yayvan bir burunları vardır. Bu ırkın sahip olduğu bir diğer özellik ise çene ve burun kısımlarının güçlü ve iyi gelişmiş olmasıdır. Kulakları orta boyutlarda olup uç kısımları sivri değil aksine yuvarlaktır. Bu kulaklar tabana doğru inildikçe genişlemektedir. Birbirinden tamamen ayrık olan kulaklar kafa yapısıyla uyumlu bir görünümdedir. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Uyanık ve şaşkın bakışlara sahiptirler. Dişileri ortalama büyüklüğe sahip olup erkekleri ise daha iri ve cüsseli olabilmektedir. Ortalama ağırlıkları dişilerde 3-6 kg olup, erkeklerde ise 8-9 kiloya kadar ulaşabilmektedirler. Göğüs kısımları geniş be içe doğru derinliktedir. Orta boy ve güçlü bacaklara sahiptirler. Patileri yuvarlak ve parmakları birbirine yakındır. Kuyrukları orta uzunlukta olup kuyruk dibine doğru genişleyerek bedenleriyle uyum sağlamaktadır. Tüyleri kısa ve dayanıklıdır. Bunun yanında sık bir tüy yapısına ve kadife görünümüne sahiptir. Kesinlikle düğümlenme ve topaklaşma olmaz.

British Shorthair Karakter Analizi

Uyumlu ve dayanıklı bir karaktere sahip olan British Shorthair cinsi size tam anlamıyla ailenizden birisiymiş hissi yaratacaktır. Kimi zaman hareketli kimi zaman uyuşuk olmaktadırlar. Gün boyu bir kaç adet oyuncağıyla vakit geçirerek evde tek başına kalabilir. Asla tırmalama, pence atma veya ısırma gibi özelliklere sahip değildirler. Evdeki eşyalara vurma,zarar verme veya yere düşürme gibi bir alışkanlıkları yoktur.

British Shorthair Tüy Bakımı

Kısa ve sık bir tüy yapısına sahip olan British Shorthair cinsi kediler düzenli olarak tüylerini yalar ve sık sık kendini bu şekilde temizler. Kaliteli bir mama kullanımıyla ilişkili olarak çok fazla taranma gereksinimi yoktur. Haftada 1 kez veya 3-4 günde 1 sefer taranması yeterli olacaktır. Yine kaliteli bir somonlu mama kullanımıyla birlikte tüy dökme problem yok denecek kadar azdır.

British Shorthair Kökeni

İlk olarak 19. yüzyılın sonlarına doğru Harrisson Weir adında bir kedi sever tarafından bir gösteride sergilenerek tüm dünyaya tanıtılmışlardır. Uzun bir süre boyunca kedi şov dünyasının bir numaralı yıldızı konumunda olmuştur. Bu popülerliğini günümüze kadar taşıyan British Shorthair kediler Amerika’daki kardeşlerinin aksine İngiltere’de her renge göre ayrı bir ırk olarak kabul edilmektedirler.

BRITISH LONGHAIR KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 80%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 50%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 20%
YIRTICILIK
AVCILIK 20%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 60%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 60%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Kediler

Sizden Gelenler