Satılık American Cocker Yavruları
Satılık American Cocker Yavruları
Satılık American Cocker Yavruları
Satılık American Cocker Yavruları
Satılık American Cocker Yavruları
Previous
Next

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

AMERİKAN COCKER BAKIMI VE ÖZELLİKLERİ

Cocker’lar kökeni çok eskiye dayanan Spaniel köpek ırklarından birisidir. En belirgin yetenekleri av köpeği olarak bilinen bu cinsler İspanyol köpeği olarak tanımlanır. Bu yetenek ve özellikleri sayesinde aileler ve çiftçiler arasında oldukça popülerleşmişlerdir. Her ortama kolaylıkla uyum sağlayan bu ırkın oldukça kibar ve fazlasıyla sevimli olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar ve diğer canlılarla asla uyum problem yaşamazlar.

Yaşam süreleri ortalama 12 ile 15 yıl arasında değişen Cocker cinsleri yaygın olarak spor ve şov köpekleri olarak bilinmektedir. Yetişkin erkeklerinin ağırlıkları 10 ile 13 kilogram arasında olup, bu ağırlık yetişkin dişilerinde ise 9 ile 12 kilogram arasındadır. Erkeklerinin yerden yükseklikleri yaklaşık 38 santim, dişilerinin ise yaklaşık 36 ile 37 santim arasındadır.

American Cocker Karakter Özellikleri

Karakter özelliklerine bakacak olursak silesiyle vakit geçirmeyi seven, onlarla beraber olmaktan ve onları eğlendirmekten oldukça hoşlanan bir ırktır. Ani hareketlere verdikleri hızlı tepkiler ve dikkatleri sayesinde av köpeği olma konusunda gayet başarılılardır. Bu özelliklerinden dolayı hareket etmek ve egzersiz yapmaktan çok mutlu olurlar.

American Cocker Dış Görünüş

Görünüşlerine baktığımızda yumuşak ve uzun dalgalı tüylere sahiptirler. Bu güzel görünümlü kürkün temel renkleri siyah, kahverengi, beyaz, çikolata, kızıl ve samurdur. Yetişkinlerinin ağırlıkları erkek ve dişilerde hemen hemen aynı olmakla beraber 11-14  kilogram arasındadır. Yetişkinlerde yerden yükseklikleri erkeklerde 40 santim, dişilerde ise 37 yaklaşık santimdir.

Tüylerinin yoğun ve sık olması sebebiyle kısa tüylü ırklara göre biraz daha fazla tüy bakımına ihtiyaç duyarlar.  Düzenli olarak tüy bakımları yapıldığında parlak ve ipeksi bir kürke sahip olacaklardır. Diğer tüm ırklarda olduğu gibi tırnak bakımlarını da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Aksi durumda fazla uzayan tırnaklar evcil dostunuzun yürürken acı çekmesine sebep olacaktır. Tozlu ortamlarda bulunmalarına karşı göz ve kulak içi temizliğine de önem verilmelidir.

AMERIKAN COCKER KARAKTER ANALİZİ

ÇOCUKLARLA ARASI
ÇOCUKLARLA ANLAŞMA 100%
OYUNCULUK
OYUNCULUK & HAREKETLİLİK 50%
DIŞARIDAKİ OLAYLARA DİKKATİ
DİKKAT ve İLGİ 65%
MİYAVLAMA
KONUŞKANLIK 40%
YIRTICILIK
AVCILIK 32%
HAREKETLİLİK
AKTİVİTE 75%
KENDİ BAŞINA DAVRANMA
BAĞIMSIZLIK 40%
DİĞER HAYVANLARLA ARASI
BAŞKA KEDİ/KÖPEKLERLE UYUMLULUK 100%

Sıkça Sorulan Sorular

  • Aramış olduğunuz hangi ırk olursa olsun tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmaktır.
  • Alacağınız yavruların tamamı lisanslı veteriner hekimler tarafından kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçip güncel tüm aşıları yapılmış bir şekilde pet pasaport kimlikleriyle beraber sizlere teslim edilmektedir.
  • Alacağınız yavruların Türkiye’nin her bölgesine güvenli bir şekilde gönderimi sağlanacaktır.
  • Merak ettiğiniz tüm soruları sitenin en alt kısmındaki iletişim formumuzu kullanarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

Bir cevap yazın

Sayfayı Arkadaşlarınla Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

BİLGİ ALMA & TALEP FORMU

Satılık Yavru Köpekler

Sizden Gelenler